Пошук

Світловідбиваючі рюкзаки: навіщо вони потрібні?

Публичные / 01.10.2021 15:48

Безпека школяра на вулиці — питання, актуальне в будь-який час року і доби. Дитина може опинитися на вулиці не тільки вдень — багато секцій та гуртки закінчують роботу пізно, а у старшокласників взимку уроки можуть тривати до темряви.

Проїжджа частина — місце підвищеної небезпеки. І потрібно приділяти особливу увагу тому, як дитина поводиться, переходячи дорогу. Варто з раннього віку доносити основні правила дорожнього руху та поведінки на проїжджій частині. Але одних правил може бути недостатньо; тому варто застосовувати додаткові засоби. Наприклад, світловідбиваючі елементи, або рефлектори.

До речі, обов'язкове використання відбивачів законодавчо закріплено в багатьох європейських країнах. Дослідження показали, що в темний час доби:

 • чорний одяг на пішоході робить його невидимим взагалі;
 • кольоровий одяг помітний максимум на відстані 37 метрів;
 • білий одяг підвищує помітність пішохода до 55 метрів;
 • відбивачі помітні за 130 метрів.

Тобто, використання рефлекторів допомагає водієві помітити пішохода на відстані в 2,5 рази більшому, ніж просто світлий одяг. Навіть на високій швидкості це дає час, необхідний для рятівного маневру.

Якими бувають світловідбивачі

Існує декілька видів світловідбивачів.

 • Рефлектори у вигляді браслетів. Плюси: їх можна надіти на руку, велосипед, самокат, або причепити до сумки. Мінуси: легко губляться, тріскаються, невелика кількість відбитого світла. Такі рефлектори гарні в якості додаткових.
 • Брелоки, підвіски, значки — також легко втратити, не дуже зручно носити і теж підходять тільки як додатковий засіб.
 • Нашивки і термонаклейки для одягу і аксесуарів. Краще тримаються, можуть бути досить великими і добре відбивати світло. Мінуси — такими нашивками і наклейками доведеться оснастити всю вуличну одяг. Це займає багато часу, та й не всі речі варто піддати такій “модифікації”.

Підсумок: відбивачі, що застосовуються окремо, не дуже практичні. Благо, є інший варіант — одяг і аксесуари зі світловідбивачами.

З одягом все досить просто — зазвичай це спортивні кофти або штани з рефлекторними смугами або нашивками. Плюси такого підходу очевидні: велика площа відображає матеріалу, а рефлектор можна втратити або забути вдома. Але є і мінуси: в такому випадку потрібно або купувати тільки речі з відбивачами, або постійно носити один і той же комплект.

Зате цих недоліків позбавлені світловідбиваючі аксесуари &; mdash; наприклад, рюкзаки. Розглянемо докладніше, ніж вони так зручні.

Світловідбиваючі рюкзаки

Плюси світловідбивних рюкзаків:

 • Не потрібно нашивати або наклеювати рефлектори на одяг.
 • Не потрібно навішувати браслети, брелоки і значки.

Ранці з рефлекторними елементами бувають найрізноманітнішими. Вибір моделі залишається за покупцем, а ми наведемо кілька прикладів, щоб полегшити пошук.

Експерти бренду YES рекомендують наступні моделі:

 • YES R-08 "Mosaic multi" — стильна модель з мозаїчним узором, яка відмінно підійде активному хлопцеві чи дівчині. Особливість — світло, відбиваючись, переливається різними кольорами.
 • YES R-05 "Riddle" буде швидше до вподоби жіночій половині. Дівчата оцінять яскраві кольори і стильний дизайн, а дівчата, крім цього, ергономічність і зручність рюкзака.

Ще більше рюкзаків зі світловідбиваючими елементами ви знайдете на сайті бренду YES . Безпека може бути стильною!